امروزه برای پرداخت وجه، انواع مختلفی از روش‌های الکترونیکی و غیر الکترونیکی وجود دارد که به افراد این امکان را می‌دهد تا به راحتی و با سرعت بالا پرداخت‌های خود را انجام دهند.

روش‌های الکترونیکی شامل استفاده از کارت‌های بانکی، پرداخت از طریق درگاه‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌های موبایل هستند. از سوی دیگر، روش‌هایی شامل پرداخت نقدی، چک و حواله بانکی که صرفا برای خریدهای عمده می‌باشند. 

کاربران دیجی‏‌ایران می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. در نظر داشته باشید که پرداخت موفق، به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و پس از آن پیامکی مبنی بر ثبت موفق سفارش، برای کاربر ارسال می‌شود و نیازی به اطلاع‌ دادن پرداخت سفارش نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده‌سازی و ارسال می‏‌گردد.

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد اولویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌گردد. هنگام ثبت سفارش می توانید پرداخت اینترنتی را انتخاب نمایید و بعد از وارد شدن به درگاه، اطلاعات پرداخت خود را وارد نمایید.

برای پرداخت اینترنتی به موارد زیر نیاز دارید:

  • شماره کارت

شماره کارت، همان شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت بانکی می باشد.

  • رمزپویا

برای پرداخت اینترنتی، قبل از هر چیز لازم است رمز پویا (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
برخی از بانک ها به صورت خودکار رمز پویا کارت بانکی مشتریان را فعال می کنند در غیر اینصورت از دو طریق می توانید اقدام به فعالسازی آن نمایید:

– می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادرکننده کارت خود مراجعه کنید و از منوی خدمات رمز پویا، اقدام به فعالسازی رمز پویای کارت بانکی خود نماید.

– به شعب بانک صادرکننده کارت خود، جهت فعالسازی رمز پویای آن مراجعه نمایید.

  • CVV2   

 یک کد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد.

  • تاریخ انقضاء 

 تاریخ انقضا کارت‌ بانکی روی آن حک شده است.

در صورتی که کارت شما منقضی شده است، با مراجعه به شعب بانک خود می توانید جهت تمدید کارتتان اقدام نمایید.